Kinedryl

Kinedryl – Váš nejlepší přítel na cestách?

Kinedryl je nejlepší kamarád lidí, které trápí nevolnost při cestování. Věděli jste ale, že nevolnost při cestování je typickým příznakem skryté vady vidění? Ne?

Oficiální popis: Kinedryl se používá k prevenci a léčbě nevolností a zvracení při cestování dopravními prostředky u dospělých, dospívajících a dětí od 2 let.

A já si říkám: jak vlastně funguje tento lék? Kterou kontrolku v mozku dokáže Kinedryl vypnout, aby tělo nevnímalo, že se pohybuje, i když právě sedí? A nebylo by lepší vyřešit opravdovou příčinu nevolností?

Nevolnosti během cestování trápí spoustu rodin a opravdu mohou cestování velmi znepříjemnit.

Skutečná příčina nevolností během cestování je nesoulad informací z očí a z rovnovážného systému těla

Jednoduše řečeno oči dodávají mozku jiné informace než rovnovážný systém těla. Nejlépe se to dá vysvětlit asi na příkladu s jízdou autem.

Když sedíte v sedačce, je tělo v klidu, sedí a sleduje například pohádku na mobilu, nebo poslouchá hudbu. Má tedy pocit, že je vzhledem ke svému okolí v klidu. Oči to tak vnímají. Rovnovážný systém ale vyhodnocuje a posílá do mozku informace: tělo je v pohybu, pozor! Rovnovážný systém totiž zaznamenává, jak se klikatí cesta, jak se naklání tělo doleva a doprava, jak auto zrychluje a brzdí atd.

A mozek je z toho zmatený, neví, čemu má věřit a je mu z toho všeho špatně. Ne z té cesty, ne z těch zátočin, ale z toho zmatku. Mozek zkrátka vnímá okolní svět skrze smysly. A pokud dostává divné informace, neví, čemu má věřit a pak neví, co má dělat.

Řešení nevolností v autě

  • Můžete čekat, z toho vaše dítě vyroste a dál vesele užívat Kinedryl.
  • Můžete své dítě zkusit alespoň na část cesty posadit v autě dopředu, aby oči měly možnost sledovat směr cesty a na zátočiny se připravit.
  • Můžete se pokusit se svým dítětem zaměřit na trénink rovnováhy – dokáže vaše dítě stát na 1 noze? Dokáže skákat na 1 noze? Má rádo trampolínu? Umí jezdit na kole? Leze rádo do výšek? Sledujte své dítě a přemýšlejte, která aktivita by mu mohla pomoci.
  • Nebo můžete zajít na speciální vyšetření očí – ideálně k optometristovi, který se věnuje zrakovému tréninku, nebo k ortoptistce a nechat oči kompletně vyšetřit. S největší pravděpodobností tam bude drobná chybička, která se dá tréninkem opravit a vy si tak třeba konečně začnete cestování a dovolené užívat od začátku až do konce.

Přeji vám příjemnou cestu, ať jedete kamkoliv.

Lucie 🙂

PS: Pokud vás zajímají poruchy učení a jejich řešení prakticky, stáhněte si můj e-book ZDARMA tady >>>.

A taky se mrkněte ke mě na Facebook :-).

Je optometristka a expertka na dětské oči. Autorka eBooku Poruchy učení nebo skrytá vada zraku? >>. Její superschopnost: Skrze trénink očí dokáže pomoci dětem ke snadnějšímu čtení a učení. Celý její příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.