Kinedryl je nejlepší kamarád lidí, které trápí nevolnost při cestování. Věděli jste ale, že nevolnost při cestování je typickým příznakem skryté vady vidění? Ne?
A já si říkám: jak vlastně funguje tento lék? Kterou kontrolku v mozku dokáže Kinedryl vypnout, aby tělo nevnímalo, že se pohybuje, i když právě sedí? A nebylo by lepší vyřešit opravdovou příčinu nevolností?
Nevolnosti během cestování trápí spoustu rodin a opravdu mohou cestování velmi znepříjemnit.
Jednoduše řečeno oči dodávají mozku jiné informace než rovnovážný systém těla. Nejlépe se to dá vysvětlit asi na příkladu s jízdou autem.
Když sedíte v sedačce, je tělo v klidu, sedí a sleduje například pohádku na mobilu, nebo poslouchá hudbu. Má tedy pocit, že je vzhledem ke svému okolí v klidu. Oči to tak vnímají. Rovnovážný systém ale vyhodnocuje a posílá do mozku informace: tělo je v pohybu, pozor! Rovnovážný systém totiž zaznamenává, jak se klikatí cesta, jak se naklání tělo doleva a doprava, jak auto zrychluje a brzdí atd.
A mozek je z toho zmatený, neví, čemu má věřit a je mu z toho všeho špatně. Ne z té cesty, ne z těch zátočin, ale z toho zmatku. Mozek zkrátka vnímá okolní svět skrze smysly. A pokud dostává divné informace, neví, čemu má věřit a pak neví, co má dělat.
Přeji vám příjemnou cestu, ať jedete kamkoliv.
Lucie 🙂
PS: Pokud vás zajímají poruchy učení a jejich řešení prakticky, stáhněte si můj e-book ZDARMA tady >>>.
A taky se mrkněte ke mě na Facebook :-).