Trápí vás?

 

Potíže s učením

Bez dobrého pohodlného vidění se nedá číst ani učit. Díky zrakovému tréninku oči vašeho dítěte vydrží déle pracovat, budou se lépe soustředit a díky tomu se zlepší nejenom čtení, ale i učení celkově.

Narůstající dioptrie

Pokud vám dioptrie stále narůstají a vy nevíte co s tím, zastavte se za mnou. Zjistím nedostatky vašeho zrakového systému, navrhnu trénink a poradím vám, co dělat a čemu se naopak vyhnout.

Únava očí u počítače

Používejte své oči u PC chytře. Díky dobrému vidění můžete pracovat rychleji a s lehkostí. Pokud při práci u PC máte unavené oči, vidíte zamlženě, nebo dokonce dvojitě, je čas na důkladné vyšetření očí.

Všechny tyto potíže může způsobovat

SKRYTÁ VADA ZRAKU

Existuje způsob, jak to zjistit. Zajděte si na komplexní měření zraku ke specialistovi, který provádí vyšetření binokulárního vidění, neboli vyšetření toho, jak obě oči společně umí spolupracovat. Stačí absolvovat 2 jendoduché kroky:

1. U dětí do 15 let nejprve navštivte očního lékaře, který zhodnotí, zda jsou oči zdravé. 

2. Teprve potom se objednejte ke specialistovi, který se věnuje BINOKULÁRNÍMU vidění a tam už se dozvíte více.  Hledejte ortoptistku nebo optometristu. Ortoptistku najdete nejčastěji na očních klinikách, v nemocnicích, nebo ve vlastních ortoptických ambulancích. Optometristu najdete nejčastěji přímo v oční optice nebo na oční klinice. 

Proč jít na měření očí ke mě?

Jsem optometristka, která nemá ráda brýle. Nenosím je, protože je (zatím naštěstí) nepotřebuji. A nebudu je proto nutit ani vám, když to nebude opravdu nutné.

O očích a o brýlích už něco vím a díky tomu si můžu dovolit říct to, o čem se normálně nemluví. Nelíbí se mi způsob, jakým se dětem dnes předepisují brýle. Jsem přesvědčená, že dnešní dokonalá diagnostika a řešení i těch nejmenších očních vad už v nejnižším věku přináší ve skutečnosti víc problémů než užitku. 

Proto jsem svému synovi nenechala předepsat brýle, i přesto,
že přístroj u očního lékaře ukázal -1,0 a -0,75 dioptrie.
Já si ho ale naštěstí můžu změřit a díky tomu vím, že vidí dobře a brýle ve skutečnosti nepotřebuje. 

Pokud řešíte něco podobného, ozvěte se, ráda se mrknu i na vás nebo na vaše dítě.

Jak vypadá moje měření zraku?

 • 1
  Seznámení
  Zeptám se vás na všechno - od narození až po současnosti, proberme oči, brýle i to, co děláte v práci, nebo ve které lavici ve škole sedí vaše dítě.
 • 2
  Rychlý screening poruch vidění
  Prostorové vidění, koordinace oko ruka, hýbání očima, sledování dítěte při kresbě, jeho čtecí vzdálenost, držení tužky, chování dítěte při malování.
 • 3
  Měření dioptrií a zrakové ostrosti
  Rychlé změření dioptrií na přístrojích a následná kontrola toho, co všechno dokážou vaše oči přečíst.
 • 4
  U dětí test očních pohybů důležitých pro čtení
  U dětí s poruchami učení se zaměřuji speciálně na to, jak přesně se oči dokážou hýbat, jak spolupracují a jestli to všechno zvládají nejen v klidu, ale i při zátěži.
 • 5
  Funkční měření zraku
  Následuje sada testů zaměřená na to, jak obě oči dokáží spolupracovat a jak dlouho vydrží pracovat přesně a pohodlně.
 • 6
  Stručná analýza výsledků
  Pak spolu projdeme všechny výsledky a podíváme se na to, co je mimo normu nebo na to, co oči ještě neumí. Odpovím vám na všechny vaše otázky a probereme možnosti řešení. Už teď se dozvíte, zda by vám nebo vašemu dítěti mohl pomoci trénink očí. Rozloučíme se a vy jedete domů.
 • 7
  Podrobná analýza výsledků a návrh řešení
  Já pak dám dohromady vaše potíže a výsledky svého měření. Díky tomu zjistím, jestli by měl ve vašem případě zrakový trénink smysl a na co by se měl zaměřit. Ozvu se vám e-mailem s návrhem řešení a domlouváme se na dalším postupu.

Absolvování vstupního vyšetření
není zavazující k zrakovému tréninku

Pokud ale už za mnou na vyšetření jedete, prosím, zvažte dopředu, jestli by se vám chtělo každý den cvičit oči. Není to jen finanční, ale i časová investice. Ze všeho nejtěžší je totiž zvládnout pravidelné každodenní cvičení, zvlášť na začátku tréninku, když ješte nejsou vidět výsledky a vás žene dopředu jen víra, že to bude fungovat. 

Výhody vyšetření u mě:

 • Dostatek času
  90 minutové vyšetření zraku je největší luxus, který vám můžu dát. Vyšetření probíhá v klidu, máme dostatek času na otázky i jejich vysvětlení.
 • Nejlepší řešení přímo pro vás
  Díky 90 minutovému vyšetření mám čas vás poznat. Bude mě zajímat, co děláte v práci, jaké máte koníčky i jaký máte životní styl. Díky tomu pak můžu navrhnout to nejlepší řešení přímo pro vás.
 • Vyšetření není ZDARMA
  Ano, vidíte správně, toto je totiž největší výhoda měření zraku u mě. Vyšetření ZDARMA Vás může někdy vyjít hodně draho a v tomto případě nejsou ve hře jen peníze, ale i dioptrie. Díky placenému vyšetření máte moji maximální péči, ale bez tlaku na to, že si na závěr musíte něco koupit. Zaplatíte za vyšetření a já vím klidněn můžu říct, že Vaše dioptrie vyhovují a je to.
 • Pracuji lidsky ne počítačově a přístrojově
  Na světe existují lidé, kteří milují čísla, grafy, přístroje a přesné výsledky. V praxi to pak vypadá tak, že vy přijedete na vyšetření a hlavním úkolem vyšetřujícího je posadit Vás před několik přístrojů , které vysypou spoustu hodnot, někdy dokonce i graficky znázorní to, jak vidíte. Já mám sice přesnost ráda taky, ale ještě důležitější je pro mě vnímat člověka, který za mnou na vyšetření přijel. I proto měřením některé věci tzv. klasicky a "postaru". Tento přístup se mi osvědčil hlavně u dětí, které umí přístroje snadno zmást a naměřené hodnoty pak nemusí úplně odpovídat realitě. Když na to přijde, zvládnu dítě vyšetřit i v bunkru pod stolem :-).

Co říkají na vyšetření moji klienti?

Díky Vám jsme měli pocit, že je syn v nejlepších rukou. Kromě profesionální péče a komplexního vyšetření bylo přirozené, že vyslechnete i názor nás rodičů a společně jsme došli k závěru, který je nejlepší pro všechny zúčastněné, v tomto případě hlavně pro našeho syna. Odcházeli jsme od Vás s tím, že děláme to nejlepší co je v tuto chvíli možné a toho si velmi vážíme a všem můžeme spolupráci s Vámi vřele doporučit. Ještě jednou moc děkujeme
Z,L,D Bažantovi

Máte otázky? Napište mi klidně hned:

Máte pochybnosti? Další otázky? Je váš případ v něčem specifický a vy váháte, jestli bych dokázala poomci i vám? Pak mi o vás napiště pár řádků a probereme to. Buď e-mailem, nebo když mi na sebe necháte své tel. číslo, ozvu se a uvidíme, jestli by vstupní vyšetření a následný trénink očí mohl pomoci i vám nebo vašemu dítěti. 

Objednejte se na vstupní vyšetření hned teď