Cvičení očí kdo poradí co cvičit?

Cvičení očí – kdo vám poradí, jak cvičit oči?

Cvičení očí je snadné, když víte jak na to. Hodně lidí se ale rozčiluje: Proč mi to neřekli na očním?

A mě v hlavě běží: vždyť to stejné, jako když jdete na ortopedii, kardiologii, diabetologii a tam všude vám řeknou, že potřebujete zhubnout a předepsali by vím dietu. Dokážete si vůbec představit, že by váš specialista analyzoval jídelníček, vybral by pro vás vhodný pohyb a doporučil co jíst a čemu se vyhnout?

Ano, souhlasím s tím, že by to bylo ideální, ALE.

Váš lékař na toto bohužel nemá prostor, protože na něj čekají další klienti

Lékařství je velmi rychlý obor. A systém je bohužel nastaven tak, aby co nejrychleji ošetřil co nejvíce pacientů. Na nějaké vybavování tedy nezbývá čas. Ale zpátky k očím.

Se cvičením očí vám poradí:

  • ortoptistka nebo
  • optometrista, který se věnuje zrakovému tréninku.

Ortoptistka

Ortoptistky najdete v ordinacích očních lékařů, v očních optikách, nebo ve speciálních ortoptických ambulancích.

Jejich péči hradí zdravotní pojišťovna. V ordinacích mají spoustu speciálních přístrojů, kde se cvičí všechny zrakové funkce. Specializují se na šilhání a léčbu tupozrakosti.

Tyto ordinace jsou zpravidla ve větších městech a pokud máte potíže s očima a máte možnost na cvičení chodit, rozhodně doporučuji tuto možnost využít.

Pozn. Pokud trénujete doma, například tupozrakost, podívejte se na můj online kurz, který vám pomůže, když nevíte co cvičit.

Optometrista

Optometrista, který se věnuje cvičení očí (někdy se tomu říká zrakový trénink) pracuje soukromě, jeho péči si tedy hradíte sami.

Najdete ho zpravidla v oční optice a ve své práci využívá jednoduché pomůcky, jako jsou provázky, balonky, balanční podložky a různá sklíčka a barevné filtry.

Díky speciálnímu cvičení očí v reálném prostoru trénuje drobné odchylky zrakového systému (řekněme, že řeší jednodušší případy než kolegyně ortoptistky):

  1. Pomáhá dětem, které mají problémy s učením.
  2. Tréninkem očí snižuje dioptrie u krátkozrakosti.
  3. Trénuje zrak u sportovců.

V České republice už několik takových expertů je. Spojuje nás jedno. Při práci s dětmi mladšími 15 let pracujeme vždy jen pod dohledem očního lékaře.

Pro vyšetření nepotřebujete žádanku, ale před návštěvou specialisty na zrakový trénink je potřeba navštívit svého očního lékaře. Ten zjistí, zda jsou oči zdravé a na zdravotní stav bude dohlížet.

Pokud je vše OK, cvičení očí nic nebrání

Vlastně jo, ještě jedna překážka tady může být.

Vzdálenost a čas

Pokud bydlíte dál, pokud máte víc dětí a nemůžete dojíždět pravidelně na terapii.

Ale kdo hledá řešení, najde ho: Zrakový trénink vyžaduje jedno vstupní vyšetření (například u mě ve Znojmě). Koupíte si pomůcky, vybavím vás návody a cvičit už můžete doma. Případné nejasnosti vyřešíne onlinek onzultací přes Skype, e-mail nebo telefonicky.

Více informací o mě najdete na webu. Sledujte mě na FacebookuInstagramu.

Je optometristka a expertka na dětské oči. Autorka eBooku Tajemství dobrého vidění >>. Její specialitkou jsou poruchy vidění, které způsobují potíže s učením. Lucie umí odhalit i skryté poruchy vidění. Zjištěné nedostatky vycvičit zrakovým tréninkem a tím dětem pomoci ve škole i ve volném čase. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.