Plete si vaše dítě písmena?

Píše váš předškolák zrcadlově?

Má vaše dítě zkříženou lateralitu?

Nechcete diagnózu, ale hledáte účinné řešení?

Co byste si o mě mysleli, kdybych vám řekla:

Stačí 5 minut denně
a za 1 měsíc se písmenka už plést nebudou?

Ano, uznávám, zní to možná až moc dobře, na to, aby to mohla být pravda, hm?

Možná, že jste i vy zkusili už úplně všechno, ale zatím nic nefungovalo, nebo přineslo pomoc jen částečně.

Třeba zrovna od vás už brzy dostanu podobný e-mail, jako mi napsali mí klienti, se kterými jsem cvičila naživo?

 

 

 

 

Naše dcera začala chodit do 1.třídy a protože jsem tušila, že se nějaké problémy vyskytnou, vše jsem od začátku sledovala. Když brali asi šesté písmenko, pozorovala jsem nechuť při čtení a že se Marušce písmenka pletou. Paní učitelka nás sice ujišťovala že je to normální, ale mě po zkušenostech se starším synem (kdy se problémy objevily v 1.tř.a táhly se po celý první stupeň) jsem nechtěla čekat, až to bude horší a horší. Objednala jsem dceru na vyšetření zraku, kde zátěžový test ukázal nepřesnou spolupráci obou očí. Trénink trval 2 měsíce a dnes Maruška čte o moc lépe, baví ji to a mnohem lépe se soustředí. DĚKUJEME MOC

Markéta Smetáková, maminka Marušky

Loňské zavření škol způsobilo, že jsem s dcerou strávila téměř celý rok domácí výukou. Byla ve třetí třídě. A ač jsem se čtení věnovaly pravidelně, každý den, nemělo to skoro žádné výsledky na zlepšení. Člověk nemá srovnání s ostatními dětmi, moc už si nepamatuje, jak on sám četl v devíti letech a jak by takové čtení mělo v tomto věku vypadat. Po roce marné snahy zlepšit čtení jsem začala pátrat, číst, vyhledávat a shromažďovat informace, asi jako každá máma. A začalo mi pomalu svítat. Dcera má brýle, podle poslední kontroly téměř pět dioptrií. Zjistila jsem, že problém může být v jejím vidění. Protože mi šlo hlavně o zlepšení, hledala jsem způsoby, jak by se dalo vylepšit. A našla jsem paní Lucii Křepelovou ve Znojmě, která se na oční trénink zaměřuje. Vyšetření ukázala kromě zkřížené laterality i několik problémů s viděním, a tak jsme pod jejím vedením začaly každodenní cvičení očí. První pokroky jsme začaly vidět po 14 dnech, kdy dcera začala říkat, že vidí méně rozmazaně. A postupně docházelo k dalším zlepšením. Na kontrolu po tříměsíčním cvičení, už jsme jely s tím, že dcera měla pocit, že konečně umí číst, že jí to jde a není to žádný problém. Toto vyšetření její pocity jenom potvrdilo. Měla úžasné výsledky a téměř všechny ukazatele se jí podařilo dostat do normálu. Dnes říká, že před cvičením vůbec pořádně neviděla. Za nás mohu cvičení jedině doporučit. Ano je to práce, ale má krásné výsledky, které dětem zůstanou navždy.

Jitka Jarolímová, maminka Julinky

Na rozdíl od různých diagnóz je tento online kurz prvním a velice důležitým krokem na cestě k pohodovějšímu čtení a tím pádem i učení. A je úplně jedno, jak staré dítě máte, pomůže předškolákům i zkušeným školákům. 

Jsem Lucie Křepelová, optometristka a hlavně máma. A řeknu vám jedno: Úplně vám rozumím, protože jsem se setkala s maminkami desítek školáků.

Tak nějak tuším, že vám už dochází trpělivost. Možná, že někdy křičíte při psaní úkolů. Možná, že jste se zrovna dneska úplně rozčílila  a pak vám to bylo líto. 

Moc si vážím toho, že jste teď tady. I když jste unavená, máte spoustu svých starostí a povinností, tak stejně teď pročítáte internet a hledáte pomoc. A to znamená, že jste to nevzdala a pořád věříte, že to nějak musí jít. A ono to půjde, uvidíte. 

Děkuji vám hlavně proto, že jste možná jediný člověk na celém světě, který ví, že má doma chytré dítě, kterému to prostě jenom nejde ve škole. A já vám říkám, vydržte a zkuste ještě tohle. 

Já totiž dobře vím, že vám nejde o známky, ani o diagnózy. Že je vám jedno jestli je vaše dítě dys nebo nedys, ve skutečnosti ho/ji milujete pořád stejně. Zlobíte se jen proto, že jste sama v koncích. Protože nevíte, jak mu pomoci. 

Vy vlastně jen chcete, aby si nepřipadalo hloupé a aby se nemuselo každý den stresovat několik hodin ve škole a pak ještě doma při psaní úkolů.

A možná tohle všechno řešíte proto, že to sama dobře znáte z dětství. Strach jít do školy, hrůza z toho, že budete muset něco přečíst nahlas a ostatní se vám budou smát a pocity méněcennosti. 

 

 

Zajímá vás, co s tím?

V čem je tento online kurz jedinečný?

Já opravdu věřím, že jste udělali všechno, co jste mohli, ale pořád nic. Máte diagnózu, máte doučko, máte možná i asistenta, ale stejně pořád víte, že to není ono. A teď se konečně dozvíte proč. 

Aby se člověk mohl něco naučit, potřebuje informace dostat do mozku. A teď se podržte:

Až 80% všech informací z okolního světa získáváme očima

Celých 80 % chápete to? Rovnou vás upozorním, že nejde jen o dioptrie, ale hlavně o to, jak mozek zrakové informace získává, ukládá a následně používá.

Celý vtip tohoto kurzu spočívá v tom, že se nevěnujeme těm "zbylým" 20 %, kam patří: škola, styl učení, skvělý chápavý učitel, úžasně milá speciální pedagožka z PPP, doučování, domácí úkoly, extra čtení navíc, čtecí okénko a tak dále a tak dále. Věřím, že tohle všechno už máte zmáknuté. 

V tomto kurzu se zaměříme na rozvoj zrakového vnímání. Zaměříme se na těch 80 % a až těch  80 % bude v pořádku (a rovnou říkám, že nejde o dioptrie a o brýle a že vám s tím nepomůže ani oční lékař), tak potom teprve bude mít smysl se zaměřovat na trénink čtení, na doučování apod. 

Cílem tohoto online kurzu protto není jen trénink očí, ale zaměříme se i na trénonk mozku díky jednoduchým, funkčním a oveřeným cvičením

Tréninkem dozraje mozek natolik, že se v hlavě uloží správný obraz písmen. Díky tomu se pak nebudou písmena plést ani při psaní. A vaše dítě konečně pochopí to, co se mu celou dobu snažíte vysvětlit. Tedy že b má bříško vepředu a d má zadek vzadu ;). 

A díky tomu se později díky čtení začně mozek tvořit obrazový slovník slov a zlepší se i pravopis :-), ale to předbíhám. 

 

Tento online kurz je určtený:

 • předškolákům, kteří si pletou strany  a při svých pokusech o psaní píší čísla a písmena zrcadlově, 
 • školákům, kteří si těžko pamatují písmena, čtou zrcadlově a čtení je pro ně obtížné a 
 • dětem se zkříženou lateralitou, u kterých je zrcadlové čtení nebo psaní písmenek nejčastější. 

 

Online trénink jsem připravila 

s ohledem na váš čas a energii

Předpokládám, že ani jednoho nemáte moc, proto jsem kurz udělala maximálně intenzivní. 

 • Ano, cvičí se  max. 5 minut denně (protože díky svému druhému dítěti jsem zjistila, že i 15 minut denně je prostě moc)
 • Cvičí se 1 měsíc (většinou to zabere rychleji, ale psssst). 

Zkuste si jen představit, jaké to bude

 • Až vaše dítě dostane svoji první pochvalu za čtení.
 • Až ho čtení začne bavit.
 • A až konečně získá jistotu, že UŽ UMÍ ČÍST (A bude se konečně učit samo)

 

Ano, tohle všechno je k nezaplacení.

Proto udělejte první krok k pohodému učení už dnes. 

Jak to vypadá uvnitř online kurzu?

Úplně jednoduše. Nejprve shlédnete úvodní video. Pak si stáhnete a vytisknete přiložená pdf. Nakonec se podíváte, jak cvičit a můžete jít na to. Pokud máte doma tiskárnu, tak můžete začít ještě dnes. 

Výhodou online kurzu je:

 • připravený tréninkový plán i s podklady ke cvičení, žádná teorie, jen praktické cvičení. 
 • úspora času, protože nemusíte nikam dojíždět
 • díky video návodům vám nic neunikne

 

Cena tohoto online kurzu je úžasných 996,- Kč 

Cenu jsem udělala dostatečně nízkou proto, aby pro vás nebylo překážkou do kurzu vstoupit. Ale zároveň takovou, aby vás investované peníze motivovaly jít do akce. Bez toho se totiž nic nezmění. 

Garance vrácení peněz

Teď si možná říkáte, že jsem opravdu úplný blázen. Záleží, jak se to vezme. 

Hodně mi záleží na tom, abyste byli spokojeni, takže pokud během 1 měsíce zjistíte, že kurz není pro vás, napíšete mi a já vám vrátím bez otázek peníze v plné výši. 

Garance samozřejmě platí i v případě, že odcvičíte a nestane se vůbec nic. Narovinu říkám, že to se mi ještě nestalo :-). 

Možná vás teď ke kurzu napadají tyto otázky:

 • Proč online?
  Protože já si aktuálně užívám svoji mateřskou dovolenou. A protože vy, moji klienti, jste z celé České republiky. A online kurz je výborný způsob, jak se setkat. 
 • Poruchy učení přece běžně řeší učitelé a speciální pedagogové, v čem je váš přístup jiný?
  Můj přístup je originální právě v tom, že nejsem speciální pedagog, ale optometrista. Využívám techniky zrakového tréninku a aplikuji je u dětí s poruchami učení. Přistupuji ke stejnému problému jiným způsobem. Ale pouze v tomto online kurzu získáte vše na jednom místě a ušetříte tak desítky hodin příprav a hledání na internetu. Stačí vytisknout pdf, shlédnout videa a můžete hned začít. 
 • Chodíme pravidelně do PPP, dozvíme se v kurzu něco nového?
  Jsm si jistá, že ano. Klasické doporučení, pokud někomu nejde čtení bývá: víc čtení. To ale často u dětí vede ještě k většímu odporu. V tomto kurzu jdeme do hloubky. Prozradím vám, že u tréninku nebudete muset ani sedět a už vůbec ne v klidu, přesně naopak. Kurz je proto vhodný i pro všechny neposedy  :-).
 • Byli jsme na očním a podle oftalmologa má naše dítě oči v pořádku. Je kurz vhodný i pro nás?
  Ano je. Mí klienti často navštívili oční lékaře a mají prý oči jako rys, ale přesto mozek  těchto dětí nedokáže zrakové informace zpracovávat. Problém totiž nebývá v očích, ale v tom, že mozek neodkáže zrakovou informaci dobře uložit a použít. Jak to poznáte? Třeba, když si vaše dítě dobře pamatuje to, co slyšelo, ale má potíže si zapamatovat to, o čem četlo. V praxi to vypadá tak, že se rodiče s dětmi učí třeba ještě na střední škole a vlastně dětem předčítají učebnice, aby se mohli něco naučit. 
 • Vyzkoušeli jsme už všechno a pořád nic? Vdítě má dyslexii a číst se nikdy pořádně nenaučí. Tak vám to řekli ve škole i v poradně?
  Nevím čím to je, ale když mi někdo řekne, že něco nejde, mám potřebu dokázat, že to JDE. A obzvláště bývám alergická na to, když mým  skutečně chytrým dětským klientům někdo jen tak nenápadně tvrdí, že je hloupý, že na to nemá a nebo, že se něco nikdy nenaučí.
  Nebojte se tento online kurz vyzkoušet. Jsem si tréninkem jistá, a proto nabízím 100% garanci vrácení peněz pro ty, kterým trénink nebude fungovat. Nemáte zkrátka co ztratit.
 • Kolik času trénink zabere a jak dlouho budeme muset cvičit?
  Trénink zvládnete za 5 minut. Trénuje se každý den po dobu 1 měsíce. 
 • Chcete nám říct, že za 1 měsíc se můžeme zbavit potíží s dyslexií a naše dítě začne plynule číst?Ano i ne. Tento online kurz je prvním důležitým krokem na cestě k pohodovému čtení. Ze zkušenosti s klienty vím, že pletení písmenek trápí většinu dětí s dys-, se zkříženou lateralitou ale i bez ní. Záleží na tom, co všechno je potřeba u vašeho dítěte "opravit". Chytré knihy říkají, že až 80% dětí s poruchami učení mají šanci na zlepšení právě díky zrakovému tréninku. 
 • Proč nám o tom neřekli v PPP?
  Protože se o tom bohužel zatím moc neví. Můj přístup je originální v ČR, ale ve skutečnosti vycházím ze zahraničí, kde se jedná o běžnou praxi. A já místo toho, abych se tomu trošku pověnovala, jsem doma a rodím si děti :-). A protože je mi líto každého dítěte, které se s učením trápí a nemůže tak kvůli tomu naplno rozvinout svůj potenciál, rozhodla jsem se pracovat teď alespoň online. A právě i díky vám, budoucím spokojeným klientům se bude zrakový trénink dostávat stále více do povědomí rodičů, učitelů, spec. pedagogů apod.  🙂
 • Chcete říct, že se za 1 měsíc naše dítě zbaví potíží a naučí se konečně číst?
  Ano i ne. 1 měsíc trvá základní kurz, ve kterém postavíme základy pohodového učení a čtení. Jsou to věci, které by teoreticky měly umět děti již prři nástupu do školy, ale často právě tyto základy chybí a drobná neznalost naroste v průběhu několika let do velkých problémů.
  Díky tomuto prvnímu online kurzu také zjistíte, jestli to funguje a jestli má ve vašem případě trénink očí smysl. Pokud uvidítě behem tréninku zlepšení, je to jasný důkaz toho, že jsme na správné cestě :-). 

Objednejte si online kurz

Pokud se vám doma pletou písmenka, na nic nečekejte
a udělejte první krok k pohodovému čtení hned teď. 

Objednejte si online kurz kliknutím na tlačítko OBJEDNAT

BONUS

Jako bonus jsem pro vás připravila trénink nejčastěji se pletoucích písmen a číslic a/e, n/u, w/m, m/n, 6/9 a E/3. 

V bonusovém videu vám ukážu, jak si sami můžete vytvořit tréninkové listy a procvičit přesně to, co se plete u vás doma. 

Na nic nečekejte a obejdnejte si online kurz hned teď

Pokud doma řešíte potíže se čtením a vašemu dítěti se písmenka pletou,
na nic nečekejte a začněte problém řešit hned teď.

Objednejte si online kurz kliknutím na tlačítko OBJEDNAT